Klientska zóna
registrácia

ROZHOVOR S PÁNOM ING. MILANOM MIKUŠIAKOM

prezidentom futbalového klubu TATRAN Liptovský Mikuláš

 foto: Ing.Milan Mikušiak,prezident klubu TATRAN LM

1. Čo pre Vás znamená futbal a ako ste sa dostali až k funkcii prezidenta TATRAN LM?
Futbal pre mňa znamená fenomén, ktorému som podľahol od detstva. Hrával som ho na nižších úrovniach, ale vždy som ho miloval. Hnacím motorom bola túžba realizovať sa aspoň ako funkcionár, nakoľko v mladom veku som sa zranil tak, že ďalej som nemohol aktívne konať. Po revolúcií som začal podnikať na sídlisku v Liptovskom Mikuláši, kde naša spoločnosť postavila prvý Supermarket na Slovensku a oproti nemu bol štadión TJ Tatran Okoličné. Najprv som začal pomáhať ako sponzor, neskoršie ako predseda správnej rady a následne ako prezident klubu a predseda dozornej rady nepretržite od roku 1994 až doteraz.

2. Aká je filozofia klubu TATRAN LM?
Našou filozofiou je robiť slušný, poctivý futbal, samozrejme s ambíciami, ale nie prehnanými. „Prikrývame sa len takou perinou na akú máme." To znamená mať všetko vyplatené hráčom, trénerom, partnerom a snažiť sa vytvárať podmienky na prácu v našich podmienkach. A že sa nám to darí, dôkazom toho sú aj výsledky, keď v sezóne 2015/2016 sme skončili na 3.mieste v II.lige.

3. Aké sú Vaše ambície klubu do budúcna?
Našou najväčšou ambíciou je postup do II. celoštátnej ligy a udržanie sa v nej v sezóne 2018/2019. Ďalšou veľkou ambíciou je rekonštrukcia nášho štadióna na podmienky štadióna UEFA 2.kategórie v rokoch 2017 a 2018. Pri žiackych kategóriách chceme dosiahnuť licenciu GRANSROTS, čiže aby starší žiaci účinkovali v 1.lige skupiny Stred. Udržať dorastenecké družstvá v 2.lige a pokúsiť sa v časovom období 3 rokov postúpiť do 1.ligy.

4. Momentálne je firma SPORTIKA partnerom klubu pre obliekanie Mužov A tímu a aj celej mládeže. Pamätáte si prvý kontakt s našou firmou a ako ste sa o nás dozvedeli?
Dobre si pamätám. Pri riešení dresov pre „A" mužstvo som zavolal p.Adamcovi, ktorý už nie je medzi nami a pýtal som sa ho, pre koho pracuje. Bolo to asi pred 4 rokmi. Povedal mi, že pre novú firmu SPORTIKU, že vie zariadiť stretnutie s konateľom. Tak som poveril vtedajšieho nášho výkonného riaditeľa p.Pohloda, aby sa s ním skontaktoval a to bol začiatok spolupráce TATRAN-SPORTIKA.

5. Čo Vás presvedčilo o bližšej spolupráci – partnerstve so SPORTIKOU?
So SPORTIKOU spolupracujeme štvrtý rok a počas tejto spolupráce sa naše vzájomné vzťahy upevňovali a v roku 2016 sme podpísali novú 3 ročnú zmluvu, ktorú sme rozšírili nielen na „A" mužstvo, ale aj na celú mládež. Takže dnes majú všetky naše mužstvá nielen zápasovú, ale aj tréningovú výstroj od SPORTIKY.

6. Vládne v klube spokojnosť súvisiaca so značkou SPORTIKA, či už zo strany hráčov, trénerov alebo funkcionárov?
I keď na začiatku našej spolupráce sa vyskytli určité problémy, dnes môžem povedať, že naša spolupráca je na veľmi dobrej úrovni. Každým rokom sa zvyšuje kvalita výrobkov a veci tejto značky majú porovnateľnú kvalitu s oveľa väčšími a známejšími športovými značkami.

7. Čo si na spolupráci so SPORTIKOU najviac ceníte?
Ceníme si Vašu serióznosť, rýchlu reakciu na naše požiadavky a snahu napredovať v kvalite a poskytovaní služieb. V neposlednom rade aj to, že Tatran sa stal pre Sportiku srdcovou záležitosťou, keďže sme boli jedným z prvých klubov na Slovensku, ktorých začala obliekať.

foto: Team TATRAN LM

S pozdravom 
Ing.Milan Mikušiak
prezident klubu

Vypracovala: Ing.Magdaléna Šinská