Klientska zóna
registrácia

Sportika

Športová značka SPORTIKA vznikla v Talianskom meste GENOA v roku 1982. Od svojho vzniku sa SPORTIKA špecializuje na výrobu športového oblečenia hlavne pre futbal a teamové športy. Osemdesiate roky, v ktorých vzniká SPORTIKA sú revolučné roky pre inovatívne materiály, ktoré sa zavádzajú na trh, hlavne nový materiál polyester, z ktorého sa začína šiť športové oblečenie. Sportika na konci 80-tych rokov začína rozširovať svoje pôsobenie cez výhradných distribútorov postupne do celého sveta. SPORTIKA na začiatku 90-tych rokov sa stáva partnerom pre teamové oblečenie vo veľa hlavne futbalových kluboch a reprezentáciách (Libéria, Nigéria, San Maríno atď.).

Carlo Crosio v roku 1985 ešte s prvotným dizajnom loga SPORTIKY

V prvých rokoch nového milénia SPORTIKA redizajnuje svoje logo, ktoré dovtedy používala viac ako 20 rokov a predstavuje nové moderné logo, ktoré používa doteraz.

Nové logo značky SPORTIKA ktoré sa používa doteraz.

V týchto rokoch SPORTIKA postupne prenáša svoju výrobu do Bulharska kde vzniká jej nový výrobný závod a začína úplne obmedzovať výrobu v Číne. Zameranie sa na kvalitu jej prináša čím ďalej väčší úspech a spokojných zákazníkov. Z malej spoločnosti založenej na počiatku 80-tych rokov minulého storočia zakladateľom Carlom Crosiom je dnes stredne veľká medzinárodná spoločnosť s pevným postavením na trhu vývoja a výroby športového oblečenia. Jej zakladateľ je na jej čele už viac ako 30 rokov a dnes je v Taliansku, ktoré je preslávené módou a futbalom , uznávaní ako jeden z najlepších odborníkov v tejto brandži.

SPORTIKA vo svojej histórii podporovala celoštátnu Taliansku ligu SERIA D v rokoch 2000 - 2009. Všetky kluby v tejto súťaži hrali v tomto období výhradne v dresoch tejto športovej značky. Toto nabudilo SPORTIKU k ešte väčšej podpore amatérskeho futbalu, čo je jej hlavným poslaním dodnes. Veľa amatérskych klubov pôsobiacich v poradí štvrtej celoštátnej súťaži sa aj vďaka SPORTIKE postupne prebojovalo až do najvyššej SERIA A.

Od roku 2000 - do 2009 bola SPORTIKA významním partner Talianskej SERIE D